114,7 mln na inwestycje

Umowa z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym

Europejski Bank Inwestycyjny udzielił Uniwersytetowi Medycznemu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 27,3 mln euro (114,77 mln zł) kredytu z planu Junckera. Oficjalne podpisanie umowy w sprawie finansowania odbyło się 28 czerwca w Warszawie, w siedzibie Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W uroczystości wzięli udział: Wiceprezes EBI Vazil Hudák, Vytenis Andriukaitis, komisarz europejski ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, a Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu reprezentował JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski w towarzystwie przedstawicieli władz Uczelni i współpracowników.

Transakcja jest objęta gwarancją Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), a środki zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie najnowocześniejszego Centrum Symulacji Medycznej. W ramach inwestycji zbudowany zostanie nowy obiekt Collegium Pharmaceuticum z Centrum Innowacyjnych Technologii Farmaceutycznych, środki pozwolą również na budowę oddziału okulistyki oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Więcej informacji o projekcie:

Relacja filmowa:

Relacje prasowe: